Prezentacja projektów miała miejsce w naszej szkole. Uczniowie klasy IV i V realizowali dwa projekty: WIATRAK i MARIONETKA, które wykonali na lekcjach techniki w roku szkolnym 2025/2026.
Gratulujemy!
Prezentacja projektów miała miejsce w naszej szkole. Uczniowie klasy IV i V realizowali dwa projekty: WIATRAK i MARIONETKA, które wykonali na lekcjach techniki w roku szkolnym 2025/2026.
Gratulujemy!
W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2025/2026 klasy 4-7 odbyły z ósmoklasistami "Podróż w czasie i w przestrzeni". Było to podsumowanie projektu realizowanego na zajęciach z wychowawcą w ubiegłym i obecnym roku szkolnym. Warto poznawać przeszłość i świat!
W naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka dla uczniów klas 4–8. O świetną oprawę muzyczną zadbał DJ Kacper Loks, który porwał wszystkich do tańca i zapewnił doskonałą atmosferę przez cały wieczór.
Na uczestników czekała również pyszna pizza oraz napoje, które dodały energii do wspólnej zabawy. Nie zabrakło tańców, uśmiechów.
Dyskoteka została zorganizowana przez Radę Rodziców w porozumieniu z Dyrektorem Szkoły oraz Radą Pedagogiczną. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie, pomoc w organizacji wydarzenia oraz wsparcie, dzięki któremu uczniowie mogli spędzić ten czas w wspólnym gronie.
W Memoriale im. L. Gawrysiaka, który odbył się w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Biskupiej, naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VII i VIII oraz Kalina z klasy VI. Po pełnych emocji rozgrywkach nasza drużyna wywalczyła 5. miejsce.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie, determinację i sportową postawę. Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy kolejnych sukcesów podczas następnych turniejów!
Gratulacje dla Kacpra Walęckiego z klasy 8 za zdobycie wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.
Zakończyła się kolejna edycja Ligi Zadaniowej z Matematyki – prestiżowego konkursu organizowanego przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i objętego patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Konkurs ma na celu rozwijanie zainteresowań matematycznych, kształcenie logicznego myślenia oraz wspieranie uzdolnionych uczniów.
W tegorocznej edycji udział wzięło 6 uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystego podsumowania konkursu w III LO im. Królowej Jadwigi zostało wyróżnionych 3 uczniów. Ania Kwiatkowska zajela III miejsce, Natan Szymański również III miejsce i Maria Tylka otrzymała wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, życząc dalszych sukcesów i niegasnącej pasji do matematyki!
Konkurs „Świat lektur” cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Uczestnicy losowali pytania dotyczące poznanych lektur, a następnie udzielali na nie odpowiedzi.
Dzieci chętnie brały udział w zabawie, wykazując się dobrą znajomością treści książek oraz dużym zaangażowaniem. Konkurs stanowił okazję do utrwalenia wiedzy o lekturach oraz rozwijania zainteresowań czytelniczych.
Dnia 18 czerwca 2026 r. uczniowie klas III-VIII uczestniczyli w wycieczce do Mandorii – Miasta Przygód. Celem wyjazdu była integracja uczniów, aktywne spędzenie czasu oraz poznanie jednej z największych atrakcji rozrywkowych w Polsce.
Po przyjeździe do Mandorii uczniowie mieli możliwość korzystania z licznych atrakcji znajdujących się na terenie parku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rollercoastery, karuzele, łodzie oraz inne urządzenia dostosowane do wieku uczestników. Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych emocji, radości i niezapomnianych wrażeń.
W trakcie pobytu obejrzeliśmy również film 3D pt. „Droga Mleczna”. Projekcja pozwoliła uczniom poszerzyć wiedzę na temat kosmosu oraz naszej galaktyki. Dzięki efektom trójwymiarowym seans był bardzo atrakcyjny i wzbudził duże zainteresowanie wśród uczestników wycieczki.
Po intensywnie spędzonym czasie udaliśmy się na wspólny obiad, podczas którego uczniowie mogli odpocząć i zregenerować siły przed dalszym korzystaniem z atrakcji. Następnie kontynuowaliśmy pobyt w parku, ciesząc się kolejnymi rozrywkami i wspólnym spędzaniem czasu.
Uczniowie wrócili do domu zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia oraz pełni wspaniałych wspomnień. Dla wielu uczestników był to dzień pełen niezapomnianych przeżyć, który na długo pozostanie w ich pamięci.
To było pierwsze w naszej szkole w takim formacie wydarzenie. Okazało się wyjątkowe, pełne uśmiechu i radości ze wspólnie spędzonego czasu. Uroczystość rozpoczęła się od serdecznego powitania wszystkich dzieci i rodziców przez Panią Dyrektor Izabelę Czekalińską.
Następnie swoje talenty zaprezentowały dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas I–III, a także Marysia Tylka z klasy VI, które przygotowały piękne występy artystyczne z okazji tegorocznego Dnia Mamy i Taty. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim rodzicom upominki, wyrażając w ten sposób wdzięczność i miłość. Na rodziców czekał słodki poczęstunek.
Dodatkową atrakcją był energetyczny pokaz zumby w wykonaniu dziewczynek z klas VI i VII, który porwał publiczność i wprowadził wszystkich w doskonały nastrój.
Na uczestników czekał również słodki poczęstunek, kiełbaski z grilla, hot dogi, wata cukrowa i gofry, a później mnóstwo atrakcji podczas rodzinnej zabawy. Dzieci i rodzice mogli wspólnie uczestniczyć w 9 stacjach zadaniowych, wśród których znalazły się:
- robienie bransoletek,
- rodzinny tor przeszkód,
- rzuty do celu,
- wyścig balonowy,
- rodzinne narty,
- skoki w workach,
- planszowa gra terenowa oraz inne konkurencje integracyjne.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się dmuchańce, a wiele radości dostarczyła również zabawa taneczna z maskotkami.
Na zakończenie odbył się pełen emocji mecz piłki nożnej, który zgromadził wielu kibiców.
Odbyły się także warsztaty mydlarnia dla uczniów klas 4-8.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Uczniom, Panu Kacprowi, ktory przygotował oprawę muzyczną, Pani fotograf Patrycji za robienie zdjęć i przygotowanie ścianki, Nauczycielom oraz osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego dnia. Dzięki Wam tegoroczny Dzień Rodziny w Ośniszczewku był pełen ciepła, uśmiechu i niezapomnianych chwil.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Dzieci z dużym zaangażowaniem przyniosły swoje ulubione książki i wspólnie oddały się lekturze, pokazując, że czytanie może być ciekawym i przyjemnym sposobem spędzania czasu.
Udział w takich wydarzeniach ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój dzieci. Regularne czytanie wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię i kreatywność, ćwiczy koncentrację oraz poszerza wiedzę o świecie. Wspólna akcja zachęca również do sięgania po książki na co dzień i buduje pozytywne skojarzenia z czytaniem.
Cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie włączyli się w tę inicjatywę i mamy nadzieję, że książki będą towarzyszyć im nie tylko podczas takich wydarzeń, ale także każdego dnia.
Uczniowie klas II i III ze szkół naszej gminy wzięli udział w Małej Gminnej Olimpiadzie Sportowej, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Biskupiej. Zawody miały formę wyścigów rzędów i obejmowały 8 różnorodnych konkurencji sportowych.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II: Jakub Czarniak, Antek Kraszewski, Krzysiu Cybulski, Kuba Roszak i Stasiu Lewandowski oraz uczniowie klasy III: Tamara Sendzikowska, Zuzia Modrzejewska, Oliwier Barczak, Wiktor Ptaszyński i Franek Walczak.
Wszyscy zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, sprawnością i doskonałą współpracą. Dzięki sportowej postawie oraz wspólnemu wysiłkowi nasza drużyna wywalczyła II miejsce. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a szkoła została uhonorowana dyplomem.
Po zakończeniu zawodów na dzieci czekał słodki poczęstunek. Było to wspaniałe spotkanie integracyjne, które dostarczyło uczestnikom wielu pozytywnych emocji, radości i okazji do wspólnej zabawy.
Więcej zdjęć z tego wspaniałego wydarzenia można zobaczyć na naszym szkolnym FB.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom
i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!
9 czerwca 2026 roku uczniowie naszej szkoły reprezentowali nas podczas VIII Gminnego Konkursu Fizyki Eksperymentalnej w Szkole Podstawowej w Pieraniu.
Nasi reprezentanci wykazali się wiedzą z zakresu fizyki, rozwiązując test konkursowy, a następnie prezentując przygotowane doświadczenia.
Kinga zaprezentowała lampę lawy, wyjaśniając zjawiska odpowiedzialne za jej działanie.
Kacper przedstawił nurka Kartezjusza, obrazując wpływ ciśnienia na zachowanie ciał w cieczy.
Piotr Kantek zaprezentował fontannę z łańcucha (efekt Moulda) – nietypowe zjawisko fizyczne, podczas którego spływający łańcuch tworzy nad pojemnikiem charakterystyczny łuk.
Gratulujemy naszym uczniom zaangażowania, kreatywności oraz pasji do odkrywania tajemnic świata fizyki.
W ramach zajęć świetlicowych obchodziliśmy Światowy Dzień bez Tytoniu. Głównym celem spotkania było uświadomienie dzieciom szkodliwości palenia papierosów oraz skutków ubocznych wynikających z używania wyrobów tytoniowych.
Uczniowie obejrzeli prezentację poświęconą wpływowi palenia na organizm człowieka i znaczeniu zdrowego stylu życia. Następnie wykonali plakaty promujące życie wolne od nałogów oraz zachęcające do dbania o zdrowie. Zajęcia miały na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat zagrożeń związanych z paleniem tytoniu i kształtowanie postaw prozdrowotnych.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowej akcji „Czytanie na polanie”, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego oraz zachęcanie do spędzania wolnego czasu z książką.
Podczas spotkania uczniowie wraz z panią bibliotekarką czytali książkę Jana Grabowskiego „Czarna owieczka”. Wspólna lektura na świeżym powietrzu stworzyła przyjazną atmosferę, sprzyjającą rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Akcja była doskonałą okazją do pokazania, że po książkę warto sięgać w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
Wydarzenie ma również zwrócić uwagę uczniów na to, że czytanie może być atrakcyjną formą relaksu w szkole i poza nią.
Uczniowie klas IV–VI naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Inowrocławia. Głownym celem wycieczki było spędzenie wyjątkowego we wspólnym gronie.
Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta na Miejskim Placu Zabaw „Miś”, gdzie dzieci mogły aktywnie spędzić czas i świetnie się bawić.
Następnie uczniowie udali się do kina na seans filmu „Drzewo Magii” – pełnej przygód i fantastycznych wydarzeń opowieści o magicznym drzewie, zamieszkanym przez barwne, ekscentryczne istoty. Jeśli ktoś odważy się wspiąć na jego szczyt, czekają na niego fantastyczne krainy, pełne zapierających dech przygód. Dzięki magicznym doświadczeniom filmowa rodzina na nowo uczy się bycia razem i odkrywa, jak ważne jest wzajemne wsparcie i bliskość.Twórcy przypominają, że pierwszym krokiem jest odłożenie na bok telefonu, wyciszenie powiadomień i, ponad wszystko, autentyczna interakcja z ludźmi i otoczeniem.
Bo marzenia spełniają się tylko, kiedy jesteś offline.
Po seansie uczniowie wycieczki wybrali się na spacer po Solankach, a na zakończenie wszyscy mogli ochłodzić się pysznymi lodami.
Z przyjemnością informujemy, że 2 czerwca Piotr Kantek uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego „Mała Liga Chemików”.
Tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego „Mała Liga Chemików” przyznawany jest uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w eliminacjach szkolnych i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego (finałowego) organizowanego przez Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.
Zdobycie tego tytułu wiąże się z:
Serdecznie gratulujemy Piotrowi tego osiągnięcia oraz życzymy dalszych sukcesów naukowych!
Uczniowie wzięli udział w programie edukacyjnym Psia Lekcja. Wykonywały m.in. zadania w specjalnie do tego przygotowanych zeszytach ćwiczeń związane z tematyką psów oraz ich rolą w życiu człowieka.
Ponadto w trakcje programu obejrzały film edukacyjny pt. „Pies pomaga. Co to jest dogoterapia?”, dzięki któremu dowiedziały się, na czym polega dogoterapia i w jaki sposób psy wspierają ludzi w terapii oraz codziennym funkcjonowaniu.
Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające swoje ulubione zwierzęta lub własne zwierzęta domowe.
Powered by aSc EduPage